DÅ‚ugie Opisy

Ciekawe artykuły z różnych dziedzin! Zapraszamy do pisania i czytania!

Meble antyczne

Sztuka restauracji antyków wymaga wielu umiejętności, więc jeśli chcesz oczyścić lub naprawić coś bardzo cennego, lepiej zwróć się do zawodowego konserwatora.

Twoja reklama

Meble Czyszczenie i polerowanie Meble, na których z biegiem lat zgromadziła się warstwa brudu, można czyścić roztworem złożonym w równych częściach z oleju lnianego, octu i terpentyny oraz spirytusu skażonego. Przed każdym użyciem tej mieszaniny wymieszaj ją dobrze, a następnie rozprowadzaj miękką ściereczką.Meble Czyszczenie metali kolorowych Mocno zmatowiały mosiądz czyść roztworem złożonym z czubatej łyżki soli i dwóch łyżek octu w pół litrze wody. Zielony osad, zwany śniedzią, usuwaj z miedzi za pomocą pasty złożonej z kredy malarskiej i spirytusu skażonego. Oba metale poleruj niezbyt szorstką pastą do polerowania metali. Nie ulegaj pokusie polakierowania antycznych przedmiotów miedzianych lub mosiężnych choć zachowają połysk, stracą na wartości.Meble Naprawa porcelany Przedmioty z cennej porcelany, np. miśnieńskiej, należy powierzyć ekspertowi, ale te, które nie mają tak wielkiej wartości, może naprawić każdy, jeśli wykaże odrobinę uwagi i cierpliwości.
Jest wiele klejów, których można użyć do napraw porcelany, ale najlepszy jest cyjanoakrylowy (tzw. superglue), który wysycha natychmiast. Przed przystąpieniem do naprawy oczyść spirytusem powierzchnie, które będą się stykały, i sprawdź, czy do siebie pasują. Nanieś cienką warstwę kleju na jedną powierzchnię, ztóż obie klejone części i docisnij je na ok. 30 sekund. Uważaj, aby połączyć części dokładnie już za pierwszym razem, cyjanoakryl nie pozwoli ci bowiem na podjęcie drugiej próby.Meble Brąz nabiera z wiekiem patyny o kolorze brunatnym bądź niebieskozielonym. Nigdy nie należy jej usuwać. Nie poleruj brązu, przetrzyj go tylko od czasu do czasu miękką szmatką. meble Cynę natomiast czyść często, w przeciwnym razie pokryje się szarym zmętnieniem, które trudno będzie usunąć. Używaj specjalnej pasty do polerowania cyny (pasta do polerowania metali jest zbyt szorstka). Czyszczone powierzchnie przecieraj energicznie miękką szmatką.Meble Miejsca nadpalone traktuje się podobnie jak zadrapania. Najpierw usuń zwęglone fragmenty i przetrzyj oczyszczone miejsce drobnoziarnistym papierem ściernym, a potem wypełnij i wykończ tak samo jak zadrapania - antyki.Meble Usuwanie zadrapań i plam Zadrapania powierzchni wykończonych na wysoki potysk można wypełniać rzadkim roztworem lakieru szelakowego w spirytusie skażonym. Nanoś go cienkim pędzelkiem, dopóki wypełnienie nie będzie wystawało ponad powierzchnię. Gdy roztwór stwardnieje, zbierz jego nadmiar, przecierając miejsce naprawy drobnym papierem ściernym, a następnie poleruj pastą do metalu.Meble Cieniutkie pęknięcia porcelany stają się bardziej widoczne, w miarę jak gromadzi się w nich brud i tłuszcz - meble. Kilkugodzinne moczenie w silnym roztworze środka bielącego oczyści te pęknięcia, sprawiając, że staną się prawie niewidoczne. Ubytki porcelany można uzupełniać mieszaniną żywicy epoksydowej i kredy malarskiej. Jeżeli naprawiany przedmiot nie jest koloru białego, dodaj do tej mieszaniny sproszkowanej farby, starając się uzyskać odpowiedni odcień.Meble Ślady po wodzie i gorących przedmiotach (jeśli nie wptynęty na strukturę drewna) można usuwać pastą do polerowania metalu, nanoszoną miękką ściereczką. Szare, nazywane nalotem, przebarwienie, pojawiające się czasem na powierzchni mebli na wysoki potysk, można usuwać roztworem przygotowanym z łyżki stotowej octu i litra ciepłej wody. Nanieś go miękką ściereczką, wytrzyj do sucha i wypoleruj.

Tagi: meble antyczne  renowacja mebli  meble antyki  renowacja antyków  antyki meble  starocie  konserwacja mebli  antyki 

Artyku³y o podobnej tematyce:
Meble

Aktywno¶æ robotów sieciowych: Google: 62, MSN: 6, Yahoo: 18